Loader
 

Vinç Çeşitleri Nedir?

Mobil Vinç Kiralama 01

Vinç Çeşitleri Nedir?

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan iş makineleri vinçlerdir. Genel yapı itibari ile vinçler birbirlerine benzeseler de kullanım alanlarına ve şekillerine göre farklılık gösterebilirler ve amaçlarına göre farklı şekillerde üretilebilmektedirler.

Birbirinden farklılık gösteren bu vinç çeşitleri nelerdir? Kule Vinç, Pergel Vinç, Sepetli Vinç, Gezgin Vinç ve Gezgin Vinç sık kullanılan vinçler arasında yer almaktadır.

Gelişmiş teknolojiye sahip olan vinçlerin kullanılacakları iş kollarına bağlı olarak da çalışma prensipleri farklılık gösterebilir. Şimdi size vinç çeşitleri nelerdir? Bunları sıralayalım ve görevleri hakkında bilgi verelim.

Kule Vinç
Oldukça yüksek olan ve kapasitesi de üst düzeyde olan bu vinç çeşidi şantiyelerde, inşaat ve liman projelerinde verimli bir sistem olarak kullanılmaktadır.

Pergel Vinç
İnşaat projelerinde kullanılan ve 360 derece dönebilen oldukça marifetli bir vinç modelidir. İnşaatların üzerine monte edilebilen ve sağlam bir şekilde kurulan bu vinç, ayarlanabilir özelliğe sahip ve dönme kabiliyeti ile birlikte oldukça işlevsel bir sistemdir.

Sepetli Vinç
İş güvenliği açısından önemli bir sistem olan sepetli vinç, son derece korunaklı ve kaliteli bir sistemdir. Pankart asarken, elektrik direkleri tamir edilirken veya benzer çalışmalarla birlikte karşımıza çıkabilmektedir.

Gezgin Vinç
Bu vinçler gemi makine daireleri ya da elektrik santralleri gibi yerlerde kullanılır. Tekraylı ve iki raylı modelleri olmak üzere iki farklı fakat birbirine benzer modelleri vardır. Oldukça işlevseldir ve yük taşıma kapasitesi yüksektir.

Vinç çeşitleri nelerdir? Kullanım alanları ve görevleri nelerdir? Bunlardan kısaca bahsettik. Öz Çağdaş Vinç olarak; vinç kiralama, kurtarıcı kiralama, forklift kiralama alanlarında tam donanımlı hizmet sağlamakta ve profesyonel ekibimiz ile birlikte, teknoloji çağının gereksinimlerine uygun bir şekilde, kaliteli işlerimizle daima ileriye yönelik adımlar atmaya devam ediyoruz.Whatsapp
💬 Bize Yazın...
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?